Mullitee ja motivatsioonivihik (Fitlap)

Mina naudin seda praegust kuumalainet väga väga väga, sest ma olen suveinimene. Väike probleem on sellega, et süüa ei viitsi eriti teha. Pole nagu isu ka otseselt millegi järele. Välja arvatud jääkülmad joogid. Üks mu suurtest lemmikutest on mullitee.

Aga mis see mullitee endast siis kujutab? Mullitee (tuntud ka kui pärlipiimatee, mullipiimatee, tapiokipiimatee, bobatee) on teepõhine jook, mis sai alguse Taiwanist 1980. aastate alguses. Enamasti koosneb see teest, millele on lisatud tapiokapärleid. Mulliteel on palju sorte ja maitseid, kuid kaks kõige populaarsemat on must ja roheline pärlipiimatee.

Suuremates linnades on võimalik mulliteed osta spetsiaalsetest müügikohtadest. Aga mis siis kui elad maal metsas ja peale selle sooviks pöörata teravdatud tähelepanu joogi kalorsusele ning makrotoitainete tasakaalule selles?

Õige vastus on, et tuleb ise retsept paika panna. Mida ma ka loomulikult tegin. Siin oli suureks abiks Fitlapi triipkoodi skännimise funktsioon (sel hetkel kui retsepti enda jaoks kirja panin, kavas toidupäevikut veel polnud).

Kodus valmistades säästad raha, saad reguleerida lisatud suhkru kogust, valmistada seda piima või taimse joogiga, teega või ilma – variatsioone on palju.

Mullitee

Retsept (1 inimesele)

55 grammi tapioka pärleid (mina ostsin Maksimarketist, aga saab ka e-poodidest tellida)

33 grammi kookospalmisuhkrut (võib asendada mee või vahtrasiirupiga)

80 grammi kohvikoort

50 grammi piima (4%)

40 grammi juustu (16%)

Tee, vesi, jääkuubikud

Valmistamine

Vaata, et sul oleks sügavkülmast võtta jääkuubikuid. Keeda valmis tee (250 ml). Jahuta see täielikult. Pane tapioka pärlid 180 milliliitri veega pliidile keskmisele kuumusele ja keeda neid 3-5 minutit. Seejärel pane pärlid (koos keetmisveega) kausikesse ja sega kohe kuumalt kookospalmisuhkruga. Lase segul veidi aega jahtuda (ei pea olema täiesti külm).

Nüüd võta klaas (või mis iganes anumasse sa oma joogi plaanid teha) ning vala selle põhja suhkruga segatud bobapärlid, jääkuubikud, tee ning lõpuks piim ja kohvikoor. Sega ja naudi mõnusat jääkülma jooki.

Aga kuhu ma selle juustu panen? Kindlasti tekkis nii mõnelgi küsimus. Juust on retseptis lihtsalt tasakaalustamiseks. Näksi see niisama enne või peale mullitee joomist või kasuta hoopis mõne teise toidukorra juures ära.

1 portsjon 480 kalorit

Et neid mullikesi sealt klaasi põhjast koos joogiga kätte saada läheb vaja vähemalt 12 millimeetrise läbimõõduga kõrt. Mina tellisin endale Aliexpressist sellised https://www.aliexpress.com/item/4001125128212.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802NmhAxB, aga kindlasti leiab boba kõrsi ka kohalikest e-poodidest.

Koostisosad pildis

Igal tervisikule teekonnale asujal on omad nipid kuidas valitud rajal püsida. Näiteks olen teinud endale kalendreid millel motiveeriv lause ja kena kujundus. Kleepisin selle tavaliselt magamistuppa peegli kõrvale seinale. Igal õhtul värvisin siis kalendriruudukese vastavalt kas roheliseks või punaseks, sõltuvalt sellest kuidas päev oli kulgenud. Nüüd astusin sammukese edasi ning valmistasin endale niinimetatud motivatsioonivihiku kuhu saab juba täpsemalt oma tegemisi ja tegematajätmisi märkida.

Ning kui miski tuleb hästi välja, siis tahaks ju seda kohe hirmsasti ka teistega jagada. Mõnusa üllatusena meeldib see vihikukene väga paljudele ning võib juhtuda, et tulevikus, kui nõudlust on, hakkan seda ka teistele tegema.

Seoses sellega vajan teie abi. “Minu imeline teekond” kõlab küll kaunilt kuid tegelikult tahaksin kaustikule mingit teist tiitlit. Nii et teeksin meeleldi väikese nimekonkursi. Parima nime pakkuja saab kingituseks samasuguse, kuid enda soovidele vastavalt personaliseeritud vihiku.

Nagu juuresolevalt pildilt näha meeldib see asi ka minu neljajalgsele sõbrakesele hästi. 😁 Ma tõstsin teda sealt vähemalt kümme korda eest ära kuid enne kui fotoka uuesti kätte sain võetud oli kass jälle tagasi. No las tema siis olla……

Fitlapi blogikeskkonnas on juba mõned head vihiku pealkirja ideed olemas. Loodetavasti tuleb siin lisa. 🥰

Ette tänades! 😘

3 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s