Dalgona kohv (Fitlap)

Koronaviiruse pandeemia ajal kodus viibides veedavad inimesed palju aega sotsiaalmeedias ning proovivad välja mõelda, mida teha kappides olemasolevast kraamist. Maitsev vahustatud kohvijook sai alguse Lõuna-Koreast ning selle valmistamiseks on vaja vaid paari lihtsat koostisosa.

Dalgona kohv on saanud oma nime teatud tüüpi kommidest. Dalgona kommid (tuntud ka kui ppopgi) on kärgiiris (honeycomb toffee) mis on Koreas populaarne tänavatoidu snäkk. Kohv sai oma nime värvuse ja vahustatud konsistentsi tõttu, mis on märkimisväärselt sarnane selle armastatud maiusega.

Dalgona kohvi valmistamiseks segatakse lahustuv kohv suhkru ja väikese koguse kuuma veega ning vahustatakse kuni selle maht on umbes neljakordistunud ja moodustuvad pehmed tipud. Ja siis pole muud kui täita klaas enda valitud piimaga. Mina kasutasin selle jaoks täispiima (3,5%) kuid vabalt võib kasutada mis tahes piima (ka taimseid). Lusikaga kohvivaht piima peale ja saabki nautima asuda.Enne tarbimist oleks hea vaht piima sisse segada.

Need kes Fitlapi toitumiskava järgi endale süüa ei tee võivadki nüüd oma kohvijooki meisterdama minna.Fitlapparid aga teavad,et üks täisväärtuslik toidukord ei saa koosneda vaid piimast,suhkrust ja kohvist.Ehk siis midagi peab veel juurde lisama.Mina tegin kohvi kõrvale röstitud sepikut toorjuustu ja tomatiga.Abiks nagu ikka “Loo oma retsept” funktsioon. Kuna ma tavaliselt magusat kohvi ei joo,siis oli see soolane amps sinna juurde just see mida vaja.

Retsept (1 portsjon)

250 grammi piima (3.5%)

15 (1 spl) grammi kookospalmisuhkrut

1 spl lahustuvat kohvi

1 spl kuuma vett

60 grammi sepikut

40 grammi toorjuustu (21.5%-24%)

tomat

Valmistamine:

1.Pane kaussi võrdses koguses lahustuva kohvi pulber,suhkur ja kuum vesi.Vahusta kas käsitsi vispliga või mikseriga kuni tekib tugev kreemjas vaht.

2. Vala kruusi kas kuum või külm piim kuidas just endale meeldib ning tõsta lusikaga kohvivaht sinna peale.Enne tarbimist sega vaht kindlasti piima sisse.

3.Kõrvale söö röstitud sepikut toorjuustu ja tomatiga.

Dalgona kohv toorjuustu-tomati röstsepikuga (Fitlap)

4 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s