Liha-köögiviljapirukad (Fitlap)

Fitlapi toitumiskavas on nüüd uus ülimõnus funktsioon mis lubab kasutajatel endal retsepte luua.Loomulikult ei saa seal teha mingit suvalist retsepti vaid kõik peab vastama ikka toitumiskava nõuetele.Ühesõnaga mina olen hüpersuperõnnelik selle võimaluse üle.Ja mitte ainult mina muidugi.Hetkel kasutavad paljud fitlapparid seda usinalt ning uusi põnevaid toite tuleb nagu “ute saba alt” iga päev.

Ega minagi siis maha jääda saa.Kuigi tööd on hetkel palju (kõik ei saa näed kodukontori rõõme nautida) leidsin siiski mahti vähemalt üks uus retsept luua.

Algne idee oli teha pärmitaignaga kapsapirukaid.Natukese pusimise peale sai retsept kenasti tasakaalu nagu vaja.Aga kui lisasin selle oma toitumiskavasse ning korrutasin kümnega (retsept luuakse ühekordse kogusega kuid küpsetiste paremaks õnnestumiseks on mõistlik teha neid mitmekordne ports),siis no 16 muna täidise jaoks on ikka liig mis liiga eks ole.

Natuke mõtlemist ning jõudsin järeldusele,et ega ma valkusid retseptis ilma liha lisamata tasakaalu ei saa.Selgus,et ka jahukogust peaks veidi vähendama,sest küpsetamine on täppisteadus ning kui kõik kenasti paigas pole,siis suure tõenäosusega järgneb ebaõnnestumine.Aga kui jahu ära võtta,siis on jälle süsivesikud paigast ära.Mis veel kapsa ja lihaga kokku sobiks? Miks mitte porgandit pirukatäidisesse lisada?Mõeldud tehtud.Makrod ka paigas nagu vaja.

Ja nüüd tegutsema.Samal ajal kui taigen kerkib on õige aeg täidis ette valmistada.Ning siis kui pirukate vormimiseks läks selgus,et täidist on liiga palju.No olgu.Seekord teeb nii ära kuid pisut vajab retsept veel tuunimist.Otsustasin liha,porgandi ja kapsa kogust veidi vähendada ning lisada sulatatud juustu.Prooviks sai osa täidisest kohe juustuga segatud ja ka ära katsetatud kas sobib. OMG….See oli nagu NIIIIIIIIIIII maitsev.

Ja niimoodi saidki kapsapirukatest hoopis liha-köögiviljapirukad.Ühed väga väga maitsvad pirukad 🙂

Retsept

Liha-köögiviljapirukad (40 tk)

(1 portsjon on 470 kalorit)

Taigen:

600 grammi täisteraspeltajahu (jäta umbes 100 grammi rullimiseks)

100 grammi võid (rasva 82%)

1 muna (munakollane taignasse ja munavalge jääb pirukate määrimiseks)

195 grammi leiget piima (rasva 2,5%)

45 grammi presspärmi

49 grammi mett

soola

Täidis:

300 grammi seahakkliha (5% rasva)

6 keedumuna

100 grammi sulatatud juustu (näiteks Merevaik)

50 grammi võid

115 grammi porgandit

210 grammi kapsast

90 grammi sibulat

sool,pipar

Valmistamine:

Valmista taigen:

Hõõru pärm suhkruga vedelaks, lisa piim, pehme või (kaks kolmandikku kogusest), 1 munakollane (munavalge jäta pirukate määrimiseks), jahu (jäta natuke jahu rullimiseks) ja sool. Kui kasutad kuivpärmi, siis sega see jahu, soola ja suhkruga, lisa piim ja pehme või.Sõtku ühtlane tainas ja hoia 1-2 tundi toasoojas kerkimas.

Valmista täidis:

Hauta hakitud kapsas,riivitud porgand ja tükeldatud sibul allesjäänud võis, vajadusel lisa veidi vett. Hautamise lõpul peab kapsas olema mahlane, ent mitte vedel. Prae hakkliha.Keeda ülejäänud munad.Jahuta hautatud kapsas, siis lisa hakitud munad,praetud hakkliha ja sulatatud juust. Maitsesta.

Pirukate vormimine ja küpsetamine:

Rulli tainas kergelt jahusel laual õhukeseks.Tõsta tainale täidisekuhilad ja vormi soovitud suurusega pirukad. Lase pirukatel ahjuplaadil 20-30 minutit kerkida. Siis pintselda pealt munaga ja küpseta 200-kraadises ahjus umbes 15 minutit, kuni pirukad on pealt kuldkollased.

Liha-köögiviljapirukad (Fitlap)

Mõnusat katsetamist!

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s