Kruubipuder kaalikaga (Fitlap)

Kaalikas on üks väga väärtuslik kapsa sugulane. Kahjuks tundub,et selle kasutamine kipub pisut soiku jääma,sest igasugust peent ja põnevat toidukraami tuleb laiast maailmast aina juurde.

Kuid kindlasti tasuks see juurikas oma menüüsse võtta.

Kaalikal on imetlusväärne säilivus.Tema C-vitamiin säilib peaaegu kevadeni välja ning ka maitseomadused ja välimus ei muutu eriti.Ka kuumtöödeldult säilitab ta hästi vitamiini- ja mineraalainete sisalduse.Hautades kaotab kaalikas vaid kümme protsenti oma C-vitamiinist. Seda on aga temas rohkem kui tsitrustes.

Kaalikas aitab hästi kõhuhädade puhul.Kui teda pidevalt tarbida,saab abi kõhukinnisuse korral samuti aitab see eemal hoida külmetushaigusi. Et kaalikas on ohtralt kiudaineid, on see tõhus vahend veresoonte lupjumise vastu, aidates soontel püsida elastsena.

Kahjuks on lasteaias lõunaks pakutud jubedalt maitsenud kaalikahautis nii mõnelgi eluks ajaks kaalikaisu ära võtnud.Minul endal kaasaarvatud. Kuid unustagem see hirmus mälestus! Kaalikas on abiks nii võitluses gripiga kui ka kehakaalu langetamisel.

Ürdid ja vürtsid mis sobivad kaalikaga eriti hästi:küüslauk,must pipar,rosmariin,muskaatpähkel,kaneel,paprikapulber,till,tüümian,salvei,karri,murulauk ja petersell.

Ilmselt unustasin midagi ka ära,aga põhilised said kirja.Loomulikult pole vaja neid kõiki korraga kasutada.

Üheks minu lemmikuks retseptiks on kujunenud kruubipuder kaalikaga.Kui väljas on selline lumine ilm,siis on tagumine aeg kerged salatid vahetada mõnusate tummiste putrude ja pajaroogade vastu.

Kuigi meil on retseptivalikus mulgi puder täitsa olemas,siis mina tahtsin suuremat kruubikogust ning natuke võid ka.”Brüsseli kapsas kinoaga” võimaldab tänu asendustele kõike mulle vajalikku.

Kruubipuder kaalikaga (1 portsjonit)

(1 portsjon on 470 kalorit)

50 grammi odrakruupe

90 grammi seasisefileed

20 grammi peekonit

43 grammi kartulit

105 grammi kaalikat

9 grammi võid

sool,pipar,maitseroheline

Kõigepealt panin kruubid paar tundi enne likku,et need pärast kiiremini valmis saaksid.

Tükeldasin kaalika väikesteks kuubikuteks ja panin soolaga maitsestatud vette keema.Kaalika peale panin kruubid ja lõpuks kartuli.Kui kruubid oleksid all ja kaalikas peal,siis on oht,et toit läheb kõrbema.

Samal ajal kui puder üsna väikesel kuumusel podiseb saab tegeleda lihakraamiga.Alustuseks tükeldan ja praen peekoni mõnusalt krõbedaks.See läheb kõrvale oma aega ootama.Peekonist välja sulanud rasvas praen liha sibula ja küüslauguga (pluss sool ja pipar ka muidugi).Kes soovib võib liha nüüd koos pudruga potti hauduma panna.Aga võib ka hiljem juurde lisada.Täpselt nii kuidas kellelegi meeldib.

Ja ega polegi muud teha kui oodata,et pudrukene valmis saaks.

Serveeri võisilma ja krõbeda peekoniga.Maitserohelisest sobib pudru sisse till ja murulauk (roheline sibul).

2 comments

  1. Kaalikas on absoluutselt värinvõdin. Ja mitte suurest meeldimisest, onju.
    Aga ma räägin, et ilusa toidupildiga võib mind mida tahes proovima ahvatleda.
    Esimene asi on praegu muidugi küsimus, kust leida kaalikas, mida küttepuude riidast toodava haluga kogemata segi ei ajaks.

    Liked by 1 person

  2. Jah ega head kaalikat pole lihtne leida.Viimane kord ostsin Maksimarketist ja siis juhtus täitsa hea.Olen märganud,et just Soome päritolu kaalikad on kõige normaalsemad.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s