Kookoseküpsised (Fitlap)

Alles hiljuti mainisin ma oma härrale,et sooviksin ühte sellist päeva kus ma saaksin ohates öelda: ” Appi mul nii igav….” Miks selline tahtmine võib nii mõnigi nüüd mõelda.See emotsioon tekkis pühapäeva õhtul peale erakordselt tegemisi täis olnud nädalat.Kuigi ausalt öeldes on see orav rattas tunne juba pikemat aega kestnud.

Kuid täna erinevate juhuste kokkulangemise tagajärjel (kuigi minu maailmas pole juhuseid olemas) on mul TERVE päev vaba.Nii et võiksin täitsa vabalt jalad seinale visata ning lakke vahtides igavuse üle kurta.Võiksin,aga no ei oska.Köögis toimetamine tundub kordades ahvatlevam kui niisama passimine.Enne tuleb muidugi majaesine lumest puhtaks rookida….

Kuna härrale meeldib õhtul tee kõrvale magusat näksida,siis püüan talle aeg-ajalt seda rõõmu teha ja midagi küpsetada.Eelistatavalt Fitlapi retseptide järgi,sest ega ju kellelgi meist ei tee tervislikum toit paha.

Täna ei hakanud midagi ise leiutama vaid valisin tegemiseks kavast “Kookoseküpsised”.Asendusi tegin samuti minimaalselt.

Retsept sai selline:

Kookoseküpsised (4 kordne kogus millest tuli kokku 32 küpsist)

161 grammi kookoshelbeid

5 muna (M-suurus)

100 grammi rosinaid

12 grammi võid

20 grammi mett

1 teelusikatäis küpsetuspulbrit

Näpuotsatäis soola,vaniljet

Vahusta muna näpuotsatäie soolaga.Lisa sulatatud või ja mesi.Maitsesta vaniljega.Küpsetuspulber sega kookoshelveste hulka (siis seguneb see taignaga paremini) ning lisa siis kookoshelbed munavahu hulka.Pane taignasse ka rosinad (mina tükeldasin rosinad peenemaks,et need ühtlasemalt jaguneks).Sega kõik korralikult läbi ja jäta seniks taigen paksenema kui ahi soojeneb (mina küpsetasin 200 kraadises ahjus).

Vormi teelusikaga küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile endale meeldiva kujuga küpsised (kuhjakesed,ümmargused jne).Küpseta umbes 10-15 minutit kuni küpsised on ilusad kuldpruunid.

Minu üks portsjon tuli 8 küpsist mis on just selline mõnus kogus kohvi või tee kõrvale nautimiseks.

Kookoseküpsised (Fitlap)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s