Valmistan , pildistan , söön…

Kuidas minust sai Fitlapi toitumiskava fotograaf?

Fotograafia on olnud minu armastus juba pikki aastaid.Millal täpselt ma hakkasin oma retseptide juurde pilte tegema kes seda enam mäletab.Fakt on ,et Fitlapiga liitudes toidupildistamise hobi süvenes. Fred Jüssi on nimetanud fotokaamerat tunnetusinstrumendiks mille läbi tekib igal fotograafil oma eriline nägemus maailmast.Mulle väga meeldib see mõte,sest just nii ma tunnen kui kaamera kätte võtan.

Sisemine sund areneda ja paremaks saada utsitab mind järjepidevalt midagi uut juurde õppima ning samuti olen uuendanud fotograafiaks vajalikku tehnilist poolt ehk siis ostnud endale softboxid ja erinevaid taustasid.Kodu hakkab juba vaikselt kitsaks jääma kogu sellele kraamile nii et unistan vaikselt isiklikust stuudionurgast.

Aga nüüd ma kaldusin pisut teemast kõrvale.Niisiis minu tehtud toidupilte märgati ning eelmise aasta sügisel laekus e-postkasti Fitlapi tiimi poolt ettepanek hakata neile ametlikult uutele retseptidele fotosid tegema.Loomulikult võtsin ma selle pakkumise vastu ning pole seda siiani sekundikski kahetsenud.

Protsess kuidas see asi toimib on lühidalt järgmine:

1.Mulle saadetakse mingi kogus retsepte millele on vaja fotod juurde teha,et need saaks kavasse lisada (tavaliselt teen 5-6 retsepti korraga).

2.Püüan üldiselt nädala jooksul pildid ära teha niisiis pean leidma sobiliku vaba päeva kui mul on aega ja kodus ruumi tegutsemiseks (ideaalis võiks abikaasa kuskil mujal sel ajal viibida kuna hõivan reeglina kogu köögi ja elutoa pop up stuudio tarbeks 😀 )

3.Kui päev on paigas tuleb sõita Viljandisse poeringile toiduvalmistamiseks vajalikku kraami ostma.

4.Pildistamise päeval sätin alustuseks oma stuudio valmis ning siis hakkan retsepthaaval tegema.Kõigepealt kokkan ühe toidu ja siis pildistan,siis teise toidu ja pildistan.Niimoodi seni kuni kõik valmis on.Ehk siis jah kõik toidud mis fotodel on mu enda tehtud.Sõltuvalt retseptide keerukusest võtab kuue retsepti valmistamine-pildistamine aega umbes 3-4 tundi.

5.Kui kõik on kenasti fotodele saanud,siis koristan oma stuudio jälle kokku (mis on kordades tüütum tegevus kui selle üles panemine 😀 ) Töötlen pildid ning saadan Fitlapile.

6.Ja nüüd peab keegi selle toidu kõik ära ka sööma 😀

Ja et ikka pilti ka jutu juures oleks,siis siin on väike kollaaž minu viimastest UK Fitlapile tehtud fotodest.

2 comments

 1. Absoluutselt armas, et piltidel pole n.ö. valvestaffi – sama lõikelaud, sama plastmassist potilill, sama soola- ja pipratoos jne.
  Jumaldan, et toit ei valgu kuskilt üle serva! ❤
  Kes sind inspireerib toidupildimaailmas?

  Like

 2. No mul on varutud jah hulgim erinevaid propse pildistamiseks.Ja see ülevalguv toit pole üldse minu stiil tõesti.
  Toidupildimaailmas mul otseselt kedagi pole kes inspiratsiooni annaks.Jälgin väga paljusid blogisid (enamasti välismaiseid) ning enamuse toiduteemalisi telesaateid vaatan ka ära 😀 Tellisin endale lausa Foodnetwork´i kanali.Ja see kõik kokku annabki nii inspiratsiooni uuteks retseptideks kui ka toidufotograafiaks 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s