Mangovaht (Fitlap)

Tõstke käsi kellele meeldib Selveris müüdav mangomaius? Mulle maitseb igatahes. Aga kui korraga saab üheks toidukorraks neid süüa 3,5 karbikest,siis rahakott selle üle kindlasti ei rõõmusta.Pealegi iga kord pole võimalik linna Selverisse ka sõita. Ehk siis tuli ise analoogne magustoit valmis nikerdada.

Aluseks sobib väga hästi retsept “Kohupiimavaht mandariinimoosiga”,sest seal on hea kogus vahukoort.

Asendusi palju pole vaja teha.Mina vahetasin retseptis antud kohupiima 3% kohupiimakreemi vastu ning mandariinid asendasin mangopüreega.

Valmistamine on samuti imelihtne.

Vahusta vahukoor vaniljega.Lisa juurde kohupiimakreem ja mesi.Vahusta veel veidi.Pane juurde mangopüree ning rosinad (sobiks ka kuivatatud aprikoos ja loomulikult mango).

Sulata želatiin ning pidevalt segades vala see kohupiimasegule.Ja nüüd väike nipp mis tagab just sellise õhulise vahuse tulemuse.Lase segul jahedas natuke aega seista kuni see on juba pisut tarretunud.Siis vahusta seda mõni minut ning alles nüüd pane serveerimisnõusse ning lase lõpuni tarretuda.

Chia seemneid selles retseptis küll pole kuid maitset see ei riku.Igal juhul kes tahab mõnusalt maiustada,siis soovitan kindlasti see retsept ära proovida. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s