Bulgur sealiha ja seentega (Fitlap)

Enne retsepti juurde asumist räägiks pisut lähemalt mis see bulgur üldse on.Paljud pole kindlasti selle maitsva terakesega üldse veel kokku puutunudki.

Bulgur on kuuma auruga töödeldud, kuivatatud ja purustatud täisteranisu, mis on populaarne Lähis-Idas, kus täidab sama rolli nagu meil kartul või riis. Bulgur on väga valgu- ja süsivesikuterikas ning seda kasutatakse pilaffides, pajaroogades, suppides ja pagaritoodetes. Bulgurit valmistatakse sarnaselt riisiga, ent selle tekstuur sarnaneb rohkem kuskussiga.

Aga miks siis ikkagi peaks bulguri oma toidulauale lubama?

*sel on kõrge mineraalainete (magneesiumi, mangaani ja raua, E-vitamiini) sisaldus

*seda on vähe töödeldud, mistõttu on säilinud vilja kasulikud omadused

*see on väärtuslik taimse proteiini ja valkude allikas

*aitab tagada täiskõhutunde pikema aja jooksul

*suure kiudainete sisalduse tõttu toetab seedetrakti tööd

Nii et põhjusi rohkem kui küll.Pealegi on bulgur väga maitsev ning sobib kokku paljude erinevate lihaliste ning köögiviljadega.

Ja nüüd  asuks lõpuks retsepti juurde ka 🙂

BULGUR SEALIHA JA SEENTEGA

Aluseks võtsin Fitlapi retsepti “Kanarisotto seente ja köögiviljadega”.Asendasin riisi bulguriga,kanaliha sealihaga ja õli võiga (sest nagu prantslased ütlevad “pole toitu mida või paremaks ei teeks” 😀 ).Kindlasti soovitan kasutada just parmesanilaadset kõva juustu,sest selle maitse sobib oivaliselt seente ja sealihaga.

Valmistamine

Tükelda liha kuubikuteks.Haki sibul,küüslauk,seened ja paprika.Keeda bulgur puljongis pehmeks (mulle endale meeldib kui see on pisut al dente ). Prae pannil võis kõigepealt liha.Kui liha on kenasti pruunistunud tõsta see pannilt ära ja pane asemele seened.Kui seentest on vesi välja kuumutatud võid pannile panna ka sibula,küüslaugu ning paprika.Prae kuni köögiviljad on saavutanud sulle meeldiva küpsusastme.Lisa juurde liha ja kuumuta veel paar minutit kõike koos.Ilmselt on vahepeal ka bulgur valmis saanud nii et võib kõik ühte potti kokku segada.Lõpuks lisa veel riivitud parmesani juust ning sega kogu gemüse (saksa keeles tähendab köögivilju,aga meil kasutuses igasuguse kokkusegatud toidu kohta) kenasti läbi.Serveeri rohelise sibulaga.

Meie perele maitsevad bulgurist toidud ikka kohe väga.Kui esimest korda seda retsepti katsetasin,siis abikaasa noomis mind,et ei tohi nii head sööki teha,sest see soodustavat ülesöömist (ja suundus ise kööki teist portsjonit võtma).

Toredaid maitseelamusi!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s